Web Sitesi Reklam Filmi

Web Sitelerine Özel Reklam Filminiz Var mı?

Web sitesi reklam filmi son yılların en çok tercih edilen mecrasıdır. Gün boyu bilgisayar başında çalışan kitleye hitap ettiği gibi, sosyal medyayı sürekli kullanan kişileri de etkisi altına almaktadır. Web sitelerinde yayınlanacak reklam çekimi de birbirinden farklı göstermektedir. Örneğin televizyon reklam filmleri internette gösterilebilirken sadece sitelerde yayınlanması için hazırlanan çekimlerde vardır.

Web Site Reklam Filmi Çekim Fiyatları İçin Tıklayın

Markalar web reklamı aracılığıyla tüketicilerin ilgisini çekebilmek için farklı yöntemlere başvurmalıdır. Bu aşamalar klasik TV projelerinden farklı olmalıdır. Örnek vermek gerekirse reklam filmi marka ya da ürün ağırlıklı olmasından ziyade daha çok klip gibi belli bir hikayeye dayandırılmalıdır. Tüketicilerin merak etmesi sağlanması yeterlidir. Bu aşamadan sonra markalaşma süreci başlamış olacaktır.

web-sitesi-reklamWeb reklamları daha çok stüdyolarda çekilmektedir. Stüdyoların imkanları kullanılarak hedef kitlenin dikkati rahatlıkla çekilebilmektedir. Etkileyici bir müzik, farklı bir tasarım ve şov tadında bir gösteri filminizin kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından tıklanmasını sağlar. Web reklam filmi çekiminde dikkat edilmesi gerekenler;

 • Stüdyo etkileyici bir tasarımla hazırlanabilir. Bu sayede kişilerde merak duygusu uyanmış olur.
 • Bu tarz çekimlerde oyuncuların etkisi büyüktür. Dikkat çeken kişilere filmde yer vermek isabetli olacaktır.
 • Web için özel olarak çekilen filmlerde görsel efektlere ve seslere dikkat etmek gerekir. Etkili bir çekim ile ilgiyi direk üzerinize toplayabilirsiniz.
 • Web reklam filminde birebir diyaloglar yoktur, aksine müziğin ve sloganların gücü kullanılır.

Web Reklam Fiyatları

Web reklam fiyatları iki farklı aşamadan oluşmaktadır. Önce dikkat çekici ve etkileyici bir film hazırlanması için çalışılmalıdır. Ardından o filmin uygun sitelerde yayınlanması için anlaşmalar yapılmalıdır. Her ikisi içinde profesyonel destek almak şarttır. Çünkü bu hizmetten daha çok televizyonla anlaşma yapmayan markalar faydalanır ve klasik çekimlerden farklıdır. Site seçimi ve anlaşma konusunda da bu alanda uzmanlaşmış kişiler size yardımcı olmaya hazırdır.

Web Reklamı Hazırlamak Daha mı Pahalı?

Web reklam filmi çekimi için daha çok stüdyolar tercih edildiği için diğer türlere göre çok daha uygun bütçeler sunulmaktadır. Yine de belli bir sınırlama yapmak doğru değildir. Çalışmak istediğiniz oyuncular, kostümler ve teknik ekipmanlar bu fiyatı etkileyen durumlar arasındadır. Web reklamları ve faydaları

 • Stüdyo çekimleri sayesinde uygun bütçelerle iyi bir hazırlanabilmektedir.
 • Müzik ve slogan seçimi konusunda özel bir çalışma yapılmalıdır.
 • Kısa süre içerisinde milyonlarca kişiye ulaşılabilmektedir.
 • Sosyal medyanın gücünden faydalanarak geniş kitlelere mesajınızı iletebilirsiniz.
 • Blog tarzı bir içerikle zenginleştirerek merak gücünü artırabilirsiniz.
 • Klip tadındaki filmler ile eğlenceli bir sunum hazırlamak mümkündür.
 • TV’de ya da başka bir mecrada yayınlanmamış olması da merak artıran bir diğer durumdur.

Web Sitelerinin Reklam Bedellerini Merak Ediyor musunuz?

Hazırlanan reklam filmini site aracılığıyla tüketiciye ulaştırmak için belli bir planlama yapmak gerekir. Medya planlama bütçesini etkileyen durumlar arasında ise filmin uzunluğu, yayınlanmasını istediğiniz sitenin popülerlik durumu gibi başlıklar yer alır. Ayrıca iyi bir sosyal medya yönetimi ile hedef kitleyle daha ucuza buluşabilirsiniz.Yayın kuşakları ve kriterler;

 • Tıklanma oranı yüksek sitelerin web sitesi reklam fiyatları da yüksek olmaktadır.
 • Bütçeyi belirleyen özellikler arasında günlük görüntülenme sayısı, süresi ve uzunluğu gibi etkenler etkili olmaktadır.
 • Klip tadında hazırlanan filmler için video paylaşama siteleri çok daha uygundur.
 • Hedef kitlenizin takip ettiği siteler belirlenmeli ve anlaşmalar o şekilde yapılmalıdır.
 • Sosyal medya yönetimi de bu aşamada etkili olmaktadır.

Ömer Gürkan ŞİMŞEK


E-Bülten Kaydı ile yeniliklerimizden haberdar olun!